кућа Оцене Оцена медаља олимпијског тима у Сочију 2014 (коначна табела медаља)

Оцена медаља олимпијског тима у Сочију 2014 (коначна табела медаља)

Поредак медаља олимпијског тимаНа КСКСИИ Зимским олимпијским играма у Сочију, руски тим је успео да постави рекорд у броју освојених награда. По први пут од распада СССР-а, руска репрезентација учествовала је на Олимпијским играма 1994. године у Лиллехаммеру, освојивши 23 медаље. За 20 година ово је био наш најбољи резултат, који смо успели да надмашимо тек ове године.

Па, како су тимови земаља учесница „белих“ олимпијских игара смештени у коначном пласману, нашем данашњем Оцена медаља олимпијског тима у Сочију 2014. године.

10. Француска (злато - 4, сребро - 4, бронза - 7)

ФранцускаФранцуски спортисти узели су злато у биатлону, сноуборду и слободном стилу. Најпродуктивнији члан репрезентације био је Мартин Фоурцаде, који је у биатлону освојио 2 златне медаље и једно сребро.

9. Аустрија (злато - 4, сребро - 8, бронза - 5)

АустријаАустријанци су освојили олимпијско злато у биатлону, скијашким скоковима, алпском скијању и луге спортовима. Све награде аустријске репрезентације тешком муком додељене су скијашкој земљи.

8. Белорусија (злато - 5, сребро - 0, бронза - 1)

БелорусијаБелоруси су освојили 3 награде највишег стандарда у биатлону и 2 у слободном стилу. Биатлонка Дариа Домрацхева, која ће са Игара однети 3 златне медаље, посебно се истакла на Олимпијским играма.

7. Швајцарска (злато - 6, сребро - 3, бронза - 2)

ШвајцарскаШвајцарски спортисти освојили су злато у скијашком трчању, бордању и алпском скијању. Скијаш Дарио Келна постигао је више од осталих, који су добили 2 награде највишег стандарда. Швајцарска хокејашка репрезентација освојила је бронзану медаљу на Играма.

6. Немачка (злато - 8, сребро - 6, бронза - 5)

НемачкаНемци су узели злато у алпском скијању, нордијској комбинацији, скијашким скоковима и сањкама. Луге из Немачке Тобиас Арлт, Наталие Хеисенберг, Фелик Лоцх и Тобиас Вендл имају по 2 олимпијске медаље највишег стандарда.

5. Холандија (злато - 8, сребро - 7, бронза - 9)

НизоземскаХоланђани су импресионирали све својим клизним вештинама. Управо у овој дисциплини спортисти из Холандије освојили су 6 златних медаља. Четири пута су репрезентативци заузели читав постоље - на 10.000, 5.000 и 500 метара код мушкараца, као и на 1.500 метара за жене.

4. САД (злато - 9, сребро - 7, бронза - 12)

садАмериканци су добили највише почасти у алпском скијању, сноуборду, слободном стилу и плесу на леду. Женска репрезентација у хокеју на леду освојила је сребрну медаљу на Играма.

3. Канада (злато - 9, сребро - 10, бронза - 5)

КанадаКанађани су освојили злато у бобу, цурлингу, слободном стилу, хокеју и брзом клизању на кратким стазама. Значајно је, али ниједан спортиста овог тима није освојио више од једне медаље.

2. Норвешка (злато - 11, сребро - 5, бронза - 10)

НорвешкаНорвежани су били најјачи у биатлону, нордијској комбинацији, скијашком трчању и спусту. Скијаши Марит Бјерген и Јорген Граабак, као и биатлонци Оле Еинар Бјерндален и Емил Свендсен, добили су по 2 златне медаље.

1.Русија (злато - 13, сребро - 11, бронза - 9)

РусијаРуси су постали први у бобу, скелету, сноуборду, уметничком клизању, биатлону и краткој стази. Главне звезде актуелне Олимпијаде били су Виктор Ан, који је освојио 3 златне медаље, као и Татјана Волосозхар и Максим Транков, који су два пута заузимали највишу степеницу постоља.