кућа Оцене Рангирање медаља олимпијског тима Рио 2016 (коначна табела медаља)

Рангирање медаља олимпијског тима Рио 2016 (коначна табела медаља)

У ноћи са 21. на 22. август завршена је церемонија затварања Летњих олимпијских игара 2016. у Рију. За Русију су ове игре постале веома тешке, могло би се рећи, скандалозне. Међутим, наши спортисти су савладали све тестове и били су четврти у пласману медаља. А овако изгледа рејтинг олимпијске медаље.

10. Аустралија

клцл51квУкупно 29 награда: 8 златних, 11 сребрних, 10 бронзаних.

Првог дана Олимпијаде Аустралијанци су показали најбољи резултат у штафети на води 4 к 100 метара слободно. Четворка жена поставила је светски рекорд - 3: 30,65. Међутим, није било могуће одржати енергичан темпо медаља до краја игара, што је резултирало тек 10. местом.

9.Италија

б3птхк3тУкупан број медаља је 28: 8 златних, 12 сребрних, 8 бронзаних.

Фабио Басиле победио је представника Јужне Кореје у џудоу (тежина до 66 кг). Још једну златну медаљу кући ће донети мачевалац фолија Даниеле Гароззо, који је важио за аутсајдера, јер му је противник био вице-светски шампион у овој дисциплини, Американац Алекандер Массиалас. А чак 4 златне медаље освојили су Италијани у таквој дисциплини као што је стрељање.

8. Кореја

имјл32узУкупан број медаља је 21: 9 златних, 3 сребрне и 9 бронзаних.

Зими 2018, следеће олимпијске игре биће одржане у Пјонгчангу (граду у Јужној Кореји). Власти земље већ су обећале да ће уклонити језичку баријеру која неминовно настаје између учесника грандиозних такмичења. Бројни научни институти и ИТ компаније већ раде на стварању нових програма за аутоматско превођење.

7. Француска

3унвв2тоУкупно постоје 42 медаље: 10 златних, 18 сребрних и 14 бронзаних.

Французи су први пут од 1976. године освојили тимску дресуру (коњички спорт). За ову победу повезана је занимљива прича: један од финалиста Пхилиппе Росиер син је Марцела Росиер-а, који је 1976. био олимпијски шампион у француској репрезентацији истог спорта.

6. Јапан

илњмпз3Укупно постоји 41 награда: 12 златних, 8 сребрних и 21 бронзана.

Шесто место у првих 10 медаља заузели су јапански спортисти. А гувернер Токија Иурико Коике добио је заставу Олимпијских игара, јер ће јапанска престоница бити домаћин Игара 2020.

5. Немачка

2ј5вт5веУкупно има 42 медаље: 17 златних, 10 сребрних и 15 бронзаних.

Дугогодишњи ривали Русије у спорту нису могли да заобиђу наше спортисте у укупном броју медаља. Награде највишег достојанства посебно су освојили: кануиста Себастијан Брендел, на раздаљини од 1000 метара у синглу и у дублу, и кајакаши Мак Рендсцхмидт и Маркус Гросс, на раздаљини од 1000 метара у дублу и четворци.

4. Русија

флзнагиуУкупно 56 награда, укључујући 19 златних, 18 сребрних и 19 бронзаних.

Веома пријатно изненађење била је златна медаља наших рукометаша, који су успели да победе Норвежане који су важили за фаворите и у финалном мечу савладали најјачи француски тим. Ово је прва рукометна златна медаља од домаћих Олимпијских игара 1980. А чувене „сирене“ Наталија Ишченко и Светлана Ромашина носиле су руски транспарент на затварању Олимпијаде.

3. Кина

книпгцвдУкупно 70 награда: 26 златних, 18 сребрних и 26 бронзаних.

За Кину Олимпијске игре у Рију нису прошле без непријатних изненађења: организатори игара су два пута користили заставу своје земље са погрешно постављеним звездама.То се догодило на додели награда кинеским спортистима, а потом и кинеским одбојкашима.

2. Велика Британија

ц2илз1фзУкупно 67 медаља: 27 златних, 23 сребрне и 17 бронзаних.

Испоставило се да су становници магловитог Албиона били најјачи у триатлону (узели су и злато и сребро), на даљини од 5 хиљада метара, веслајући у такмичењима четворке и осмице и у коњичком спорту у појединачној конкуренцији.

1. САД

ммнцод1вУкупно 121 медаља: 46 златних, 37 сребрних и 38 бронзаних

Тим САД је на врху листе 10 медаља на Олимпијским играма 2016. године. Истовремено, учињени су врло чудни уступци америчким спортистима. На пример, жалбени жири је дозволио америчком женском тиму да други пут избори квалификације за штафету 4 к 100 метара. Ова одлука је донета након изјаве тркачице Аллисон Фелик да ју је противник гурнуо, због чега Фелик није могао да пренесе палицу. На Интернету се већ шале на тему „следећи пут дајте Американцима сво злато и пустите их кући“.