Domov Hodnotenia Poradie v medailách olympijských tímov v Soči 2014 (konečné poradie v medailách)

Medailové hodnotenie olympijského tímuNa XXII zimných olympijských hrách v Soči sa ruskému tímu podarilo dosiahnuť rekord v počte získaných ocenení. Ruská reprezentácia sa po prvýkrát od rozpadu ZSSR zúčastnila olympiády v Lillehammeri 1994 a získala 23 medailí. Za 20 rokov to bol náš najlepší výsledok, ktorý sa nám podarilo prekonať až tento rok.

No, ako sa tímy krajín zúčastňujúcich sa na „bielej“ olympiáde nachádzajú v konečnom poradí, našom dnešnom Medailové hodnotenie olympijského tímu v Soči 2014.

10. Francúzsko (zlato - 4, striebro - 4, bronz - 7)

FrancúzskoFrancúzski športovci brali zlato v biatlone, snoubordingu a vo voľnom štýle. Najproduktívnejším členom národného tímu bol Martin Fourcade, ktorý získal 2 zlaté medaily a jedno striebro v biatlone.

9. Rakúsko (zlato - 4, striebro - 8, bronz - 5)

RakúskoRakúšania vybojovali olympijské zlato v biatlone, skokoch na lyžiach, alpskom lyžovaní a sánkarských športoch. Všetky ocenenia rakúskeho národného tímu boli lyžiarskemu národu udelené s veľkými ťažkosťami.

8. Bielorusko (zlato - 5, striebro - 0, bronz - 1)

BieloruskoBielorusi získali 3 ocenenia najvyššieho štandardu v biatlone a 2 vo voľnom štýle. Na olympiáde sa vyznamenala najmä biatlonistka Daria Domracheva, ktorá si z hier odnesie 3 zlaté medaily.

7. Švajčiarsko (zlato - 6, striebro - 3, bronz - 2)

ŠvajčiarskoŠvajčiarski športovci získali zlato v behu na lyžiach, snowboarde a alpskom lyžovaní. Lyžiar Dario Cologna bodoval viac ako ostatní, ktorí získali 2 ocenenia najvyššieho štandardu. Švajčiarska hokejová reprezentácia žien získala na hrách bronz.

6. Nemecko (zlato - 8, striebro - 6, bronz - 5)

NemeckoNemci brali zlato v alpskom lyžovaní, severskej kombinácii, skokoch na lyžiach a na lyžiach. Luge z Nemecka Tobias Arlt, Natalie Heisenberg, Felix Loch a Tobias Wendl majú po 2 olympijské medaily na najvyššej úrovni.

5. Holandsko (zlato - 8, striebro - 7, bronz - 9)

HolandskoHolanďania zaujali všetkých svojimi korčuliarskymi schopnosťami. Práve v tejto disciplíne získali športovci z Holandska 6 zlatých medailí. Členovia národného tímu obsadili štyrikrát celé pódium - u mužov 10 000, 5 000 a 500 metrov, rovnako ako 1 500 metrov u žien.

4. USA (zlato - 9, striebro - 7, bronz - 12)

USAAmeričania získali najvyššie vyznamenania v alpskom lyžovaní, snoubordingu, voľnom štýle a tanci na ľade. Družstvo žien v ľadovom hokeji získalo na hrách striebornú medailu.

3. Kanada (zlato - 9, striebro - 10, bronz - 5)

KanadaKanaďania získali zlato v boboch, curlingu, voľnom štýle, hokeji a v rýchlokorčuľovaní na krátkych tratiach. Je to pozoruhodné, ale ani jeden športovec tohto tímu nezískal viac ako jednu medailu.

2. Nórsko (zlato - 11, striebro - 5, bronz - 10)

NórskoNóri boli najsilnejší v biatlone, severskej kombinácii, behu na lyžiach a v alpskom lyžovaní. Lyžiari Marit Bjergen a Jorgen Graabak, rovnako ako biatlonisti Ole Einar Bjerndalen a Emil Svendsen, dostali po 2 zlaté medaily.

1.Rusko (zlato - 13, striebro - 11, bronz - 9)

RuskoRusi sa stali prvými v boboch, skeletone, snowboarde, krasokorčuľovaní, biatlone a na krátkych tratiach. Hlavnými hviezdami súčasnej olympiády boli Viktor An, ktorý získal 3 zlaté ocenenia, ďalej Tatyana Volossozhar a Maxim Trankov, ktorí dvakrát vystúpili na najvyšší stupienok víťazov.