mājas Vērtējumi 2014. gada Soču olimpisko spēļu 10 labākie rekordi

2014. gada Soču olimpisko spēļu 10 labākie rekordi

Ziemas olimpiskās spēles Sočos pārspēja rekordu par televīzijas skatītājiem, kuri pievērsa uzmanību sacensību translācijai. Tiešraides no Olimpiskā parka un kalnu kopas tiek skatītas 200 pasaules valstīs.

Tomēr spēļu galvenie sasniegumi nepieder skatītājiem, bet gan sportistiem. Šodienas atlasē mēs jums pastāstīsim Soču olimpisko spēļu 10 labākie rekordi.

10. Jorina ter Morzes pieraksti

attēlsNīderlandes ātrslidotājam pieder 2 olimpiskie rekordi uzreiz - 2014. Pirmais Jorins uzstādīja 1500 m attālumā, pārspējot to 1 minūtē un 53,51 sekundē. Otro rekordu sportisti uzstādīja kopā ar Loti van Beku un Irēnu Vistu komandu vajāšanas sacensībās.

9. Krievijas komandas rekords medaļu skaitā

attēlsKopš PSRS sabrukuma labākais Krievijas komandas sasniegums bija 1994. gada spēles Lillehammerē, kur mums izdevās izcīnīt 23 dažādu konfesiju medaļas. Tomēr šis rekords tika pārspēts Soču olimpiskajās spēlēs, kad 2014. gada 21. februārī sieviešu biatlona izlase Krievijas kasē ienesa 24. medaļu, kas, starp citu, nebija pēdējā.

8. Ierakstiet Sang-Hwa Lee

attēlsDienvidkorejas ātrslidotājs uzstādīja jaunu olimpisko rekordu 500 m skrējienā.Kopš 2002. gada par labāko tika uzskatītas 37,30 sekundes, bet Sočos Li distanci veica 37,28 sekundēs.

7. Ole Einara Bjērndalena rekords

attēlsSavu uzstāšanās gadu laikā leģendārais biatlonists izcīnīja vienu bronzas, četras sudraba un astoņas zelta olimpiskās godalgas. Soču olimpiskās spēles, visticamāk, būs pēdējās Bjērndalena karjerā.

6. Reģistrē to valstu skaitu, kuras ir ieguvušas zelta medaļas

attēlsPirmo reizi ziemas spēļu vēsturē olimpisko zeltu saņēma sportisti no 20 dažādām valstīm. Atgādinām, ka pēc pēdējās Vankūveras balto olimpiādes rezultātiem par čempioniem kļuva 19 valstu pārstāvji.

5. Bodes Millera ieraksts

attēlsAmerikānis kļuva par vecāko kalnu slēpošanas olimpisko medaļnieku. Mitters bronzas medaļu ieguva 36 gadu vecumā 127 dienas, pārspējot iepriekšējo norvēģa Hjetila Andrē Omodta rekordu.

4. Svens Krameres ieraksts

attēlsŠis holandiešu slidotājs Soču spēlēs pārspēja savu rekordu 5000 metru attālumā. Krāmers distanci veica vēl nebijušās 6 minūtēs un 10,76 sekundēs.

3. Juzuru Hanju rekords

attēlsVisa pasaule ar aizturētu elpu sekoja šī 19 gadus vecā japāņu slidotāja izrādēm. Soču olimpiskajās spēlēs Juzuru uzstādīja rekordu starp vīriešiem - vienspēlēs, iegūstot vairāk nekā 100 punktus par uzstāšanos īsajā programmā.

2. Jūlijas Lipņickas ieraksts

attēlsLipņicka kļuva par jaunāko olimpisko čempionu daiļslidotājiem ziemas spēļu vēsturē. Jūlija saņēma zelta medaļu par uzstāšanos komandu sacensībās 15 gadu vecumā 249 dienas, pārspējot amerikānietes Taras Lipinskis rekordu.