Domov Hodnocení Hodnocení medaile olympijských týmů v Soči 2014 (konečné umístění v medaili)

Hodnocení medaile olympijských týmů v Soči 2014 (konečné umístění v medaili)

Hodnocení medailí olympijských týmůNa XXII zimních olympijských hrách v Soči se ruskému týmu podařilo vytvořit rekord v počtu získaných ocenění. Poprvé od rozpadu SSSR se ruský národní tým zúčastnil olympijských her 1994 v Lillehammeru a získal 23 medailí. Za 20 let to byl náš nejlepší výsledek, který se nám podařilo překonat až letos.

Jak se týmy zemí účastnících se „bílých“ olympiád nacházejí v konečném pořadí, dnes našem Medailové hodnocení olympijského týmu v Soči 2014.

10. Francie (zlato - 4, stříbro - 4, bronz - 7)

FrancieFrancouzští sportovci si odnesli zlato v biatlonu, snowboardingu a ve volném stylu. Nejproduktivnějším členem národního týmu byl Martin Fourcade, který získal 2 zlaté medaile a jedno stříbro v biatlonu.

9. Rakousko (zlato - 4, stříbro - 8, bronz - 5)

RakouskoRakušané získali olympijské zlato v biatlonu, skokech na lyžích, alpském lyžování a saních. Všechna ocenění rakouského národního týmu byla lyžařské zemi dána s velkými obtížemi.

8. Bělorusko (zlato - 5, stříbro - 0, bronz - 1)

BěloruskoBělorusové získali 3 ocenění na nejvyšší úrovni v biatlonu a 2 ve volném stylu. Na olympiádě se vyznamenala biatlonistka Daria Domrachevová, která si z her odnese 3 zlaté medaile.

7. Švýcarsko (zlato - 6, stříbro - 3, bronz - 2)

ŠvýcarskoŠvýcarští sportovci získali zlato v běhu na lyžích, snowboardu a alpském lyžování. Lyžař Dario Cologna skóroval více než ostatní, kteří obdrželi 2 ocenění na nejvyšší úrovni. Švýcarská ženská hokejová reprezentace získala na hrách bronzovou medaili.

6. Německo (zlato - 8, stříbro - 6, bronz - 5)

NěmeckoNěmci brali zlato v alpském lyžování, severské kombinaci, skokech na lyžích a sáňkách. Luge z Německa Tobias Arlt, Natalie Heisenberg, Felix Loch a Tobias Wendl mají po 2 olympijské medaile na nejvyšší úrovni.

5. Nizozemsko (zlato - 8, stříbro - 7, bronz - 9)

HolandskoNizozemci na každého udělali dojem svými bruslařskými dovednostmi. Právě v této disciplíně získali sportovci z Nizozemska 6 zlatých medailí. Čtyřikrát obsadili členové národního týmu celé pódium - v mužských 10 000, 5 000 a 500 metrech, stejně jako v 1 500 metrech pro ženy.

4. USA (zlato - 9, stříbro - 7, bronz - 12)

USAAmeričané získali nejvyšší vyznamenání v alpském lyžování, snowboardingu, freestylu a tanci na ledě. Ženský hokejový tým získal na hrách stříbrnou medaili.

3. Kanada (zlato - 9, stříbro - 10, bronz - 5)

KanadaKanaďané získali zlato v bobech, curlingu, freestylu, hokeji a rychlobruslení na krátké trati. Je to pozoruhodné, ale ani jeden sportovec tohoto týmu nezískal více než jednu medaili.

2. Norsko (zlato - 11, stříbro - 5, bronz - 10)

NorskoNorové byli nejsilnější v biatlonu, severské kombinaci, běhu na lyžích a sjezdovém lyžování. Lyžaři Marit Bjergen a Jorgen Graabak, stejně jako biatlonisté Ole Einar Bjerndalen a Emil Svendsen, získali po 2 zlaté medaile.

1.Rusko (zlato - 13, stříbro - 11, bronz - 9)

RuskoRusové se stali prvními na bobech, skeletu, snowboardingu, krasobruslení, biatlonu a krátké trati. Hlavními hvězdami současné olympiády byli Viktor An, který získal 3 zlatá ocenění, a také Tatyana Volossozhar a Maxim Trankov, kteří dvakrát dosáhli nejvyššího stupně vítězů.