Domov Hodnocení Hodnocení medailí olympijských týmů v Riu 2016 (konečné umístění v medaili)

Hodnocení medailí olympijských týmů v Riu 2016 (konečné umístění v medaili)

V noci z 21. na 22. srpna skončil závěrečný ceremoniál letních olympijských her 2016 v Riu. Pro Rusko se tyto hry staly velmi obtížnými, dalo by se říci, skandálními. Naši sportovci však všechny testy překonali a v medailové pozici byli čtvrtí. A takto vypadá hodnocení olympijských medailí.

10. Austrálie

klcl51qwCelkem 29 ocenění: 8 zlatých, 11 stříbrných, 10 bronzových.

První den olympijských her předvedli Australané nejlepší výsledek ve vodní štafetě 4 x 100 metrů volný způsob. Čtyři ženy vytvořily světový rekord - 3: 30,65. Nebylo však možné udržet energické medailové tempo až do konce her, výsledkem bylo pouze 10. místo.

9. Itálie

b3pthk3tCelkový počet medailí je 28: 8 zlatých, 12 stříbrných, 8 bronzových.

Fabio Basile porazil v džudu zástupce Jižní Koreje (váha do 66 kg). Další zlatou medaili přinese domů šermíř fólie Daniele Garozzo, který byl považován za outsidera, protože jeho soupeřem byl vicemistr světa v této disciplíně, Američan Alexander Massialas. A až 4 zlaté medaile získali Italové v takové disciplíně jako střelba.

8. Korea

ymjl32uzCelkový počet medailí je 21: 9 zlatých, 3 stříbrných a 9 bronzových.

V zimě roku 2018 se příští olympijské hry budou konat v Pchjongčchangu (město v Jižní Koreji). Orgány země již přislíbily odstranění jazykové bariéry, která nevyhnutelně vzniká mezi účastníky velkolepých soutěží. Řada vědeckých ústavů a ​​IT společností již pracuje na vytvoření nových programů pro automatický překlad.

7. Francie

3unvw2toExistuje celkem 42 medailí: 10 zlatých, 18 stříbrných a 14 bronzových.

Poprvé od roku 1976 Francouzi vyhráli týmovou drezúru (jezdecký sport). S tímto vítězstvím je spojen zajímavý příběh: jeden z finalistů Philippe Rosier je synem Marcela Rosiera, který byl v roce 1976 olympijským vítězem ve francouzském národním týmu stejného sportu.

6. Japonsko

ylnjmpz3Existuje celkem 41 ocenění: 12 zlatých, 8 stříbrných a 21 bronzových.

Šesté místo v medailové top 10 obsadili japonští sportovci. Tokijský guvernér Yuriko Koike dostal vlajku olympijských her, protože hlavní město Japonska bude hostit hry 2020.

5. Německo

2j5vt5weCelkem je zde 42 medailí: 17 zlatých, 10 stříbrných a 15 bronzových.

Dlouholetí sportovci v Rusku nemohli obejít naše sportovce v celkovém počtu medailí. Ocenění nejvyšší důstojnosti získali zejména: kanoista Sebastian Brendel ve vzdálenosti 1 000 metrů ve dvouhře a ve čtyřhře a kajakáři Max Rendschmidt a Markus Gross ve vzdálenosti 1 000 metrů ve čtyřhře a čtyřhře.

4. Rusko

flznagyuCelkem 56 ocenění, včetně 19 zlatých, 18 stříbrných a 19 bronzových.

Velmi příjemným překvapením byla zlatá medaile našich házenkářů, kteří dokázali porazit Nory, kteří byli považováni za oblíbené, a ve finálovém zápase porazili nejsilnější francouzský tým. Jedná se o první zlatou medaili v házené od domácích olympijských her v roce 1980. A slavné „mořské panny“ Natalya Ishchenko a Svetlana Romashina nesly ruský prapor na konci olympiády.

3. Čína

xnipgcvdCelkem 70 ocenění: 26 zlatých, 18 stříbrných a 26 bronzových.

Pro Čínu nebyly olympijské hry v Riu bez nepříjemných překvapení: organizátoři her dvakrát použili vlajku své země s nesprávně umístěnými hvězdami.Stalo se tak na slavnostním předávání cen čínským sportovcům a poté čínským volejbalistům.

2. Spojené království

c2ylz1fzCelkem 67 medailí: 27 zlatých, 23 stříbrných a 17 bronzových.

Obyvatelé mlhavého Albionu se ukázali jako nejsilnější v triatlonu (brali zlato i stříbro), na vzdálenost 5 tisíc metrů, veslovali v soutěžích čtyř a osmiček a v jezdeckém sportu v soutěži jednotlivců.

1. USA

mmncod1vCelkem 121 medailí: 46 zlatých, 37 stříbrných a 38 bronzových

Tým USA je na prvním místě v žebříčku 10 nejlepších olympijských her 2016. Současně došlo k velmi zvláštním ústupkům americkým sportovcům. Například odvolací porota umožnila americkému ženskému týmu spustit kvalifikaci štafet na 4 x 100 metrů podruhé. Toto rozhodnutí bylo učiněno po prohlášení běžkyně Allison Felixové, že ji soupeř tlačil, což Felixovi nedovolilo předat obušek. Na internetu již existují vtipy o tom, že „příště dejte Američanům všechno zlato a nechte je jít domů.“